Raport z konsultacji społecznych

01 sierpnia 2023 | Aktualności

Spółka Trasa Łagiewnicka SA informuje o zakończeniu procesu konsultacji społecznych dotyczących kluczowego dla naszego miasta zadania pn. „Budowa Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej (węzeł „Ofiar Katynia” – węzeł „Ruczaj”)”. Wykonawca przekazał Spółce raport zawierający wnioski z przeprowadzonych konsultacji.

By w pełni wysłuchać opinii mieszkańców, zrealizowaliśmy szereg działań, aby dać wszystkim mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się na temat planowanego, w tym:

Ponadto, za pośrednictwem poczty oraz wizyt osobistych, mieszkańcy składali formularze konsultacyjne. Zawarte w nich opinie i sugestie, zarówno te o charakterze ogólnym, jak i te dotyczące konkretnych punktów trasy czy wręcz pojedynczych działek, są nieocenionym źródłem informacji dla naszego zespołu. W trakcie prac nad raportem do procesu konsultacji dołączyła również Politechnika Krakowska, której eksperci odnieśli się do zaprezentowanych przez nas wariantów w formie koreferatu. 

Po przeanalizowaniu przekazanych materiałów, podjęta została decyzja o przyjęciu wariantu rekomendowanego przez projektanta, powstałego w oparciu o przedstawione w trakcie konsultacji postulaty mieszkańców. Wykonawca otrzymał polecenie rozpoczęcia opracowywania wariantu wynikowego, który zostanie zaprezentowany do publicznej wiadomości, celem zebrania ewentualnych dodatkowych uwag. 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom za aktywny udział w procesie konsultacji społecznych. Państwa zaangażowana postawa, poświęcony czas, wyrażone opinie i sugestie to dla nas nieoceniony wkład. Cenimy sobie Państwa wiedzę, zaangażowanie i zainteresowanie projektem, które pomogły nam zrozumieć, jakie są Państwa potrzeby i oczekiwania.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym raportem z konsultacji społecznych, który jest już dostępny poniżej. Znajdą w nim Państwo szczegółowe informacje na temat przeprowadzonych działań, a także wnioski.

Zarząd Spółki

Pliki do pobrania

Raport-z-konsultacji-spolecznych-
Czesc-rysunkowa
Zal.-1-i-2-Wykaz-formularzy

Secured By miniOrange